Łączenie kolorów na ścianach, meblach i dekoracjach jest formą sztuki.

Przedstawiamy kilka przykładów, które zainspirują Cię przy wyborze kolorów i ich idealnym połączeniu z różnymi elementami. W ten sposób uzyskasz przyjemną i stylową przestrzeń.

Więcej niż kolory, emocje

W zależności od koloru, który widzimy, odbieramy takie lub inne emocje, a w dekoracji wnętrz jest to bardzo ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę. Czy wiesz, że każdy kolor ma szereg atrybutów z nim związanych? Polecamy przeczytać nasz poprzedni wpis na temat kolorów i emocji, aby dowiedzieć się więcej.

Sztuczka tkwi w kontraście

Aby poszczególne elementy pomieszczenia wyróżniały się od siebie, konieczne jest stworzenie kontrastu. W tym celu będziemy wybierać ciepłe, neutralne lub zimne kolory i łączyć je z intensywnymi lub ciemniejszymi barwami.

salon-sofa-turquesa

Morze błękitu

Za bazę tego salonu przyjęliśmy kolor niebieski we wszystkich jego odsłonach. Turkusowa sofa wyróżnia się na tle pozostałych, podobnie jak aksamit, który wraz ze światłem nadaje ruch i dynamizm dekoracji. Pasujące poduszki w ciemnych odcieniach niebieskiego i obraz na ścianie, który łączy wszystkie kolory mebli. Jasna ściana to ta, która pozwala innym meblom wyróżniać się od reszty. Dzięki tym kolorom stworzysz bardzo elegancką i pogodną atmosferę.

recibidor-muebles-negro

Proste linie w kolorze czarnym

Czarny to kolor elegancji. Uwielbiamy łączyć je z miękkimi elementami o prostych liniach, takich jak te, których użyliśmy w tym holu. Akcesoria dekoracyjne, takie jak dywan i obraz ścienny, używają podobnych kolorów i tworzą symetrię w przestrzeni.

Dotyk ciemnego drewna dodaje ciepła, a ściana pomalowana jest na jasnoszary kolor, dzięki czemu meble zajmują centralne miejsce. A ty, jakie uczucia wywołuje w tobie ta przestrzeń?

mesa-comedor-redonda-madera

Delikatne kolory

Drewno tworzy przyjemny kontrast z bielą, a świece dodają ciepła. Okrągłe dodatki i meble, takie jak lustro Klevin, dywan Doc i stół jadalniany Lotus dodają atmosferze spokoju. Czy wiesz, że według feng shui okrągłe przedmioty przyciągają dobrobyt i bogactwo? Just take a look.

reposapies-cemento-terraza

Światło na ciemnym tle

Czerń jest kluczowym kolorem w tej przestrzeni i robi mocne pierwsze wrażenie. Uzupełniają ją meble w piaskowych odcieniach i odrobina koloru z płytek podłogowych. Spójrz, jak prosta aranżacja stołu z trzema cytrynami - jedyną dekoracją pokoju - tworzy o wiele świeższy, jaśniejszy nastrój.

17 de Fevereiro de 2021 às 09:33
A carregar...